ÖZEL PROJELER

İKONİK TASARIMLAR,
ÖZEL MOTOSİKLETLER

Son beş yılda Türkiye de ilk ve tek distribütör garantili Custom motosikletler üreterek adını tüm dünyaya duyurmuş ve baştan alıcı özel motosiklet tasarımlarıyla bir çok ödüle layık görülmüştür. Her zaman kaliteli ve hızlı servis anlayışını ilke edinen firmamız GB Motobike adı altında bu faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugüne kadar özel olarak tasarladığımız bir çok custom proje uluslararası arenada ödüller kazanmış, motosiklet severler tarafından beğeniyle karşılanmıştır. İşte bu projelerimizden bir kaçı:

DUCATI

SABRETOOTH

kılıç dİŞLİ KAPLAN

Tasarımcı Mehmet Doruk Erdem ve GB Motobike tarafından Kılıç Dişli Kaplandan ilham alınarak tasarlanan Ducati XDiavel S “Sabretooth” Motobike 2019 Fuarında Ducati standında sergilendi.

Yaklaşık 6 ay süren çalışmalar sonunda hazırlanan ve bir çok ödül kazanan bu özel model şimdilerde Pooyan Mokhtari sahipliğinde.

6 AYLIK ÇALIŞMA

Bu ikonik tasarımı hayata geçirebilmek için defalarca sil baştan kilden modeller ve kalıplar oluşturduk. Yorucu ve uykusuz gecelerin ardından Sabretooth şekillenmeye başladı.

Kalıplar üzerine karenajları üretip oturttuktan sonra son dokunuşları ekledik ve bugünkü sonuca ulaştık.

EŞİ BENZERİ YOK

Sabretooth, dünyaca ünlü motosiklet dergileri ve tasarım otoriteleri tarafından ödüllendirilmiş ve en orijinal motosiklet tasarımları kategorisinde yerini almıştır.

Gurur duyduğumuz bir proje olan Sabretooth’un bu derece beğeni kazanmasından çok memnunuz.

BMW

AURORA

özel bİR MOTOSİKLET

BMW Aurora projesine 2018 Mayıs ayında motosikleti BMW Motorrad Türkiye temsilcisi Borusan Motor’dan satın alarak başladık.

Proje yaklaşık 1 yıl da tamamlandı.Normalde bu tarz projeleri ortalama 6 ay gibi bir süre içinde bitiriyoruz.Ancak bu motosiklette dünyada çok örneği olmayan bazı şeyler uyguladığımız için uzun sürdü.

FORGED CARBON KALIPLAR

Kil ile dizayn ve uygulama yaklaşık 4 ay sürdü.Günler ilerledikçe tasarımdaki bazı zorluklar ve imkansızlıklar bizi ciddi halde yordu. Daha sonra kil üzerinden alınan kalıp ve kalıpların hazırlanması,  ayrıca bir mühendislik ve bilgi gerektirdi.

Bu aşamada daha önce hiç bir motosiklette kullanılmayan “Forged Carbon” teknolojisini denemeye başladık.

GBMOTOBIKE KALİTESİ

Garantiyi bozacak hiçbir parça takılmadı. Projede seçilen motor BMW R nine T modelinin Racer versiyonu idi.

Özellikle bu motor tercih edildi çünkü tasarıma en uygun sürüş pozisyonu bu model de bulunuyor. Zaten bu modellerin üretilme amacı da bu. Sadece motorun egzoz sistemi komple titanyumdan elle üretildi bu konuda da gereken yerlerden onay alınarak gerekli ayarlar yapılmıştır.

DUCATI

PANIGALE CARBON

100% CARBON

WSBK yarışçısı kadar güçlü ve hafif bir motor yapmak amacı ile yapılmış daha önce kimsenin yapmadığı, hala yapamadığı çok özel proje…


Standart legal bir süpersport motosiklet komple Carbon aksesuar ve karenaj ile değiştirilmiştir.

CARBON ŞASİ + JANTLAR

Arka şase komple monokok tek bir parçadan Carbon yapılmış bu sayede motosiklet 7 kg hafifledi.

Egzoz sistemi Akrapovič ile değiştirilmiş, ilave 12BG güç sağlanmış ve ağırlık yaklaşık 8 KG azaltılmıştır.

ULTRA-HAFİF PANİGALE

Jantlar ,hidrolik rezervuarları,yan sehpa ayaklığı Carbon parçalar ile değiştirilmiştir. Özel Gb Motobike tarafından tasarlanan eşsiz Carbon kanatlar ile motorun down force etkisi maximum seviye ye alınmıştır.

Kısacası: Boş ağırlık 150 KG!